Fenomenální protančená sobota… aneb Capro Team Show 2015!

18. 01. 2015 13:00:00
Zvoní budík, 7:00, probouzím se do tmy, do deštivého a podmračeného sobotního rána. Počasí vypadá, že by psa nevyhnal, ale já během pár minut zaktivizuji celé své tělo. Do mističky trochu vloček s jogurtem, zabalit krabičky s připravenou svačinou, do batohu trička a ponožky na převlečení, karimatku do podpaží a vyrážím na cestu! Nestíhám, tudíž na metro běžím. Ranní rozcvička nikomu neuškodí a trošku rozproudit krev po ráno... co by ne. Jak se to říká... ranní ptáče... no dneska bude doskakovat asi hodně daleko.

Mám to načasované „tip-ťop“ a jelikož si ještě musím kupovat lístek, plánovaná souprava metra mi ujede. No nic, počkám si sedm minut na další. Otázkou bude, jak na tom budou přípojné autobusy. Dorazím úspěšně na konečnou stanice metra „C“ a lítám po celých Hájích, abych našla správnou autobusovou zastávku, ze které mě autobus odveze směrem Hostivař, ke Sportovnímu centru Univerzity Karlovy. Nikdo neví, ale má mise úspěšně dokončena a já vystupuji na zastávce Gercenova. Posledních pár desítek metrů a budu tam. Čeká mě úžasně strávený den, to je jisté!!!

Cestovní kancelář CAPRO svým klientům již více jak 17. let nabízí širokou škálu zájezdů, zaměřených především na aktivní odpočinek. Jejich wellness pobyty jsou vhodné opravdu pro každého, ať už chce trávit svou dovolenou v tuzemsku či zahraničí, za doprovodu taneční či relaxační hudby, zabývat se otázkami péče o své zdraví, zábava je zajištěna i pro děti, pro něž jsou pro ně nachystané speciální zábavné programy. Možností je opravdu spousty a nelze se v žádném případě spálit.

Abyste si ale vybrali ten „správný typ zájezdu“, ušitý přímo pro vás na míru, toho nelepší lektora, s kterým si to co nejlépe během své dovolené užijete, připravuje tato cestovní kancelář pro nás klienty svou „show“. Takový den otevřených dveří, na kterém se představí velká část lektorů všech možných stylů. Tento rok se konal již desátý ročník této akce a tak o mém programu na třetí lednovou sobotu bylo jasno.

V sobotu 17. ledna 2015 od 9 hodin od rána začal „taneční maraton“. Ve čtyřech sálech Sportovního centra Univerzity Karlovy v Hostivaři v Praze se v půlhodinových intervalech vystřídalo přes 40 úžasných a pro svůj styl zapálených lektorů, nejen tanečních stylů, ale také posilovacích cvičení, zdravotních cvičení, hodiny zaměřené na odpočinek a relaxaci, ... Mimo to zde byly k dispozici i partneři z oblasti zdravé výživy, zdravého vaření, péče o tělo či jste si mohli zakoupit nový objev do svého šatníku. Užívat si svůj den se vším všudy, být spokojení nejen na duši, ale i po těle.

Jelikož jsem v září 2012 odjela na studijní a pracovní pobyt do Francie, minulé dva ročníky proběhly bohužel bez mé účasti, jinak jsem pravidelným účastníkem této bezvadné akce, a to od jejího třetího ročníku.

Mé lednové sobotní ráno začalo v menším aerobním sále se skvělou lektorkou Martinou Hanušovou a mou milovanou zumbou. „Měla narváno“, ostatně jako vždy. Martinka tancuje s obrovskou radostí a energií a neutuchajícím úsměvem. Nelze nastartovat den lépe! Poté rychlý přesun před pódium na Dance Aerobik v podání Pavla Sirotka a Lucky s Aničkou. Choreografie malinko složitější a jelikož jsem přišla později, nechytla jsem začátek. A tak se trošku motám jak hadr na holi, ale již totálně vysmátá, spokojená a tak skáču, točím se, nekoukám kole sebe, prostě si to užívám. To, že nestíhám kroky mi absolutně nevadí. Jsem pohlcena muzikou a jedu ve víru tance. To budu dneska večer vypadat.

Změna rytmu, na pódium přichází báječné duo – Lucka Tvrdoňová a Vilda Matyáš. Stálice hvězdného tanečního – zumbového nebe. Jejich vystoupení nemá chybu. Senzace!!! Ještě si tak alespoň zapamatovat názvy písniček a něco málo z choreografie... Inspirace není nikdy dost. Perfektně sladění, dokonalost sama!

Abych stále jen neskákala, před několika lety jsem díky této akci objevila kouzlo „dancejógy“, a to s výtečnou lektorkou Monikou Hubáčkovou. Vyznavači relaxačních stylů mi prominou, ale pro mě je jóga a jí podobné styly „nuda“, potřebuji akci, pohyb, pořádně se vybít. Ale dancejóga mě naprosto nadchla, uchvátila. Jogínské prvky (bojovníci, pozdravy slunci, aj.) spojené do taneční choreografie – jedním slovem krása! Monika vždy dokáže vymyslet naprosto perfektně „padnoucí“ choreografie a danćejóga na „Krátké lásky“ a „Mám na teba chuť“ od Paľa Habery jsou nezapomenutelným zážitkem.

Chvilka „odpočinku“, relaxace a soustředění je za mnou, vyrážím na prkna, která znamenají svět, jinými slovy na Musical Dance s Vojtou Lackem. Vojta je prostě „mignon“ – kouzelné zlatíčko. A tak jsme „čaukovaly a mňoukaly“ na Kočky, Pomádu, Hříšňák, Mamma Mia,... Nádhera! Rychle napít, osušit ty kýble potu, které mi tečou po čele a po tvářích, tričko by se dalo ždímat, a vyrazit do dalšího sálu.Na hodině Milana Nevosada si vyzkouším několik tanečních stylů a prostě mě to baví! Něco mezi zumbou, street dance, r ́n ́b, ... mix dance se vším všudy!

Přestávka... najíst, napít, se, na chvilku si sednout. Nemám ani moc hlad, ani nejsem unavená. Cítím se báječně, plná energie a radosti. Mám obrovskou chuť řádit!!! Tady a teď... První kolo tomboly, vystoupení šikovných holčiček z aerobikového týmu z Hradce Králové a chvíle klidu... před bouří. Až potom, co do sebe nasoukám dva krajíce chleba si uvědomím, že teď přijde uragán a já budu celá poblázněná lítat. Co na to můj žaludek uvidíme.

Je to tady!!! Krátce před půl jednou nastupuje na pódium fenomén tanečního stylu u nás. Můj vzor, můj oblíbenec, můj favorit, ... má taneční láska. Naše hvězda první velikosti, Michal Šubr. Díky němu jsem objevila kouzlo tanečního aerobiku, zamilovala se do zumby a při pohledu na něj musí srdce zaplesat každému milovníkovi tance. Nikoho nenechá chladným a v každém to musí okamžitě začít „cukat“. Já se dostávám do stavu naprosté taneční euforie. Nevnímám svět kolem sebe, lítám, skáču, řádím... hlava nehlava, nohy nenohy. Sestava je úžasná, typický „Míša“. Ze mě leje jako z konve, velké krůpěje potu mi tečou po tvářích, ale já nepřestávám, vznáším se výš a výš... MILUJI HO! Jedno je jisté, ať si kdo , říká co chce, ať je Michal jaký je, prostě to je moje srdeční záležitost. Michala nechceme z pódia vůbec pustit, ale nedá se nic dělat. Naštěstí jen vymění tričko a muziku a po taneční latino hodině následuje nový styl SH ́BAM. 12 různých stylů, 12 různých písní. Krása, nádhera, velkolepé show! Fyzicky se cítím naprosto zničená, ale ta energie, která vy mě vyvěrá, je neudržitelná.

Potřebuji trochu oddech a tak vyrážím na klidnější hodinu tanečního aerobiku s Katkou Škardovou. Sestava pěkná, jednoduchá, přesně na to odreagování, užívám si to. Nastává dilema, naložit si další dávku tanečního stylu s Romanem Ondráškem, který je také parádní a nebo si dát posilování s „mým Míšou“. Nakonec touha zvítězila a tak se vydávám umřít na Made in Brazil. Posilujeme zadek, nohy a já mám pocit, že už se nezvednu. Naštěstí na mě nevyšel step, ale i tak trpím jako zvíře. Všechno mě bolí a já odpadám. Po více jak 6ti hodinách vydatného řádění na to snad mám aspoň trošku nárok. Ale na duši se cítím úžasně!

Posledních pár minutek strávíme s Vilémem Matyášem a jeho relaxačním protahovacím cvičením, které je doprovázeno až magickou hudbou, které nás všechny dostane do stavu nirvány, do stavu naprosto vyrovnanosti a dokonalosti. Mé pocity?!? Blaženost... naprostá, totální. Přesně vím, v čem si lebedili hedonisté. Žít z požitků. Oddávat se radostem života.

Na konci ještě bohatá tombola, ve které ale nemám štěstí... No nic, někde prostě na mě čeká na „pravá láska“. V hale nastává fáze úklidu a odcházení...

Venku je nevlídno, prší, zima. Ale ty pocity v srdci, na mé duši jsou nepopsatelné. Tento den nelze shrnout jedním slovem.... skvělý, báječný, úžasný, senzační, perfektní, dokonalý, parádní, výtečný, velkolepý, vynikající, výborný, ... ani všechna synonyma ze slovníku nestačí na vystižení mých pocitů. Jako vždy... „I believe, I can fly...“.

Po příchodu domů jediné co následuje, házím batoh do kouta, beru sluchátka a jdu ven tančit, zopakovat si Michalovu sestavu, abych ji nezapomněla... Nemám dost, tančila bych, tančila bych jako o život.

Děkuji z celého svého srdce všem pořadatelům, zejména cestovní kanceláři CAPRO, všem naprosto úžasným a dokonalým lektorům, kteří mi předali svou energii a bezpochyby i velkou míru inspirace. Tento den jsem si užila na maximum, vydala jsem ze sebe co to šlo a stále se cítím báječně... Snad se s některými v brzké době opět uvidím... MERCI!!! A bientot...

Fotky z akce snad budou co nejdříve... :-)

CK Capro - http://www.dovolena-cviceni.cz/

Autor: Michaela Stránská | neděle 18.1.2015 13:00 | karma článku: 14.61 | přečteno: 884x

Další články blogera

Michaela Stránská

Vzhůru na Lysou… na horu a dolů… sedmkrát během 24 hodin…

!!! Som na tebe závislý... Iba ty máš čo chcem...Nedýchám a nemyslím...Keď ťa nemám !!!Som na tebe závislý...Ja to už dávno viem...Nedýchám a nemyslím... Keď NEBĚHÁM

25.1.2017 v 15:55 | Karma článku: 22.14 | Přečteno: 795 | Diskuse

Další články z rubriky Sport

Petr Horký

Zápisník zuřivého Sparťana: Nudáááá k ubrečení a (ne)konec ligy

Tak jsme dorazili skoro do konce nadstavbové části: sešívky mají titul, Plzeň druhej plac a my oči pro pláč. Teda pardon, třetí flek. Jenom si myslím, že předsezónní cíle ležely někde vejš. Jenže kdo by se tím teď zabejval.

21.5.2019 v 1:16 | Karma článku: 11.57 | Přečteno: 223 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Kdo sestoupí z Premier League? V neděli večer padlo rozhodnutí

V Izraeli vrcholí boje v nejvyšší fotbalové lize, Premier League neboli Ligat Haal. Zatímco mistr soutěže je už znám, je to Maccabi Tel Aviv, o další pozice se povede boj do 25. května, kdy končí play off skupiny o titul.

12.5.2019 v 21:44 | Karma článku: 6.50 | Přečteno: 172 | Diskuse

Vladislava Chourová

Přivezou kluci ze Slovenska zlato?

Už se nemohla dočkat tak jako spousta hokejových fanoušků až to celé na Slovensku vypukne. Hokejové šílenství co nás opět spojí v jednoho muže a ženu, mladíka i starce. Po letech marného čekání oprášíme národní vlajku,

12.5.2019 v 0:16 | Karma článku: 7.13 | Přečteno: 315 | Diskuse

Pavel Starý

Zkorumpovaná UEFA a finále v Baku

Arsenal postoupil do finále Evropské ligy, pro mě jako fanouška tohoto londýnského klubu je to skvělá zpráva. Do chvíle, než jsem zjistil, kde se finálový zápas má hrát. V Baku, hlavním městě Ázerbájdžánu.

10.5.2019 v 21:45 | Karma článku: 31.33 | Přečteno: 1004 | Diskuse

Petr Horký

Young gangsters, sáňky, nadstavba a zbij si svého rozhodčího

Máme za sebou první kolečko nadstavby, věci v českých luzích a hájích nové a nevídané. Zatím se neděly bůhvíjaký věci, pomineme-li teda dardu trapných Teplic. Jen obvyklá ligová rutina, pochybování o smyslu VAR a smutek za Šuryho.

10.5.2019 v 0:34 | Karma článku: 5.95 | Přečteno: 212 | Diskuse
Počet článků 35 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 939
Na světě je krásně, stačí mít dobrou náladu a úsměv na tváři!

Najdete na iDNES.cz